Vyhledávání


Priessnitzovy léčebné lázně

Dominanta Priessnitzových léčebných lázní se nachází na nejvýchodnějším výběžku Rychlebských hor, přibližně 2 km od města Jeseník. Díky své průměrné nadmořské výšce 620 m n. m. a poloze uprostřed Jesenických hor má jejich klima unikátní léčebný efekt.

 

Za svůj vznik vděčí Priessnitzovy léčebné lázně zakladateli vodoléčby Vincenzi Priessnitzovi, který na tomto místě již v roce 1822 založil první vodoléčebný ústav na světě. Účinky vody, přírody, oproštění od denních starostí ukázalo Priessnitzovu novou léčebnou metodu jako nástroj k boji proti mnoha chorobám.

 

V průběhu doby se ve vedení lázní vystřídalo několik vysoce kvalifikovaných lékařů, kteří dokázali spojit Priessnitzův odkaz s moderními léčebnými metodami. Díky tomu se dnes lázně zabývají léčbou nemocí horních i dolních cest dýchacích, krevního oběhu, duševních poruch, kožních nemocí a to nejen u dospělých, ale i u dětí. Priessnitzovy lázně jsou lázně klimatické, proto zde dosahujeme výborných výsledků zvláště u pacientů s dýchacími problémy.

 

Pokud vás netrápí žádné zdravotní potíže, můžete si zvolit některý z připravených relaxačních  programů. Vyberte si z nabídky víkendových nebo týdenních pobytů a přijet můžete s rodinou, kamarádkou, partnerem anebo úplně sami. V rámci programů vám lázně nabízejí všechny klasické léčebné procedury pro uvolnění těla a odpočinek. Chybět nesmějí masáže (lávovými kameny nebo aromatická masáž), bylinné koupele, zábaly, sauna, whirlpool, beauty procedury a mnohé další. Můžete vyzkoušet i zdejší speciality – procedury, které používal V.Priessnitz. Např. Dvoufázová Priessnitzova pololázeň. Při ní se nejprve prohřejete ve sprše, následuje ovin studeným prostěradlem a zábal v teplé dece, po prohřátí a zpocení následuje polokoupel v 35°C teplé vodě s kartáčováním a polevy šíje, zad a končetin chladnou vodou. Přínosy této metody jsou prověřeny desítkami let používání. Zdejší lázně jsou připraveny také na sportovní aktivity. Příležitost zde najdete pro tenis, horská kola (značené trasy), minigolf, lanové centrum a v zimním období  bruslení, lyžování a další aktivity.